Ana sayfa » Haberler » Bing Aralık 2009′da Amerika pazarındaki payını kaybetti!

Bing Aralık 2009′da Amerika pazarındaki payını kaybetti!

Gectigimiz ay ABD’deki internet kullanicilari 9,9 milyar arama sorgusu yaptilar.
Bunun %67,3′ünü Google arama motoru ile sagladilar.
Bing’in ise pazar payi kasim ayina oranla %0,8 geriledi. Yahoo da gerileme kaydeden sirketlerden oldu.
Nielsen(http://www.nielsen.com/)’in yaptigi analize göre ABD’deki internet kullanicilari aralik ayinda 9,9 milyar
arama sorgusu yaptilar. Microsoft’un yeni arama motoru Bing tüm arama sorgularinin %9,9′unu sahiplenirken bir önceki aya nazaran
0,8 puan gerileme kaydetti. Böylece Bing ABD pazarinda arama motorlari siralamasinda 3. siraya yerlesti.
Nielsen’in aralik ayi raporuna göre birinci sirayi %67,3′lük payla 6,7 milyar arama sorgusuna ev sahipligi yapan Google aldi.
Yahoo ise kullanicilarin %14,4′ünün tercih ettigi arama motoru olurken Google’a nazaran oldukca düsük paya sahip olmasina ragmen
Bing’den bir üst siraya yerlesebildi. AOL,Ask.com ve My Web Search Bing’i takiben %2,5, %1,7 ve %1,0 lik paylarla 4.,5.,6. sirayi paylastilar.
GoogleÄin dünyadaki payina bakildiginda ABD pazarindan da yüksek oldugu görünüyor. Net Applications’in raporuna göre arama motoru Google
gectigimiz yilin aralik ayinda dünya pazarinin %85,34′ünü elinde tutuyor. Yahoo ve Bing icinse bu oranlar %6,29

Geçtiğimiz ay ABD’deki internet kullanıciları 9,9 milyar arama sorgusu yaptılar.  Bunun %67,3′ünü Google arama motoru ile sağladılar. Bing’in  pazar payı  ise kasım ayına oranla %0,8 geriledi. Yahoo da gerileme kaydeden şirketlerden oldu.

Nielsen‘in yaptığı analize göre ABD’deki internet kullanıcıları aralık ayında 9,9 milyar arama sorgusu yaptılar. Microsoft’un yeni arama motoru Bing tüm arama sorgularının %9,9′unu sahiplenirken bir önceki aya nazaran 0,8 puan gerileme kaydetti. Böylece Bing ABD pazarında arama motorları sıralamasında 3. sıraya yerleşti.

Nielsen’in aralık ayı raporuna göre birinci sırayı %67,3′lük payla 6,7 milyar arama sorgusuna ev sahipliği yapan Google aldı.

Yahoo ise kullanıcıların %14,4′ünün tercih ettiği arama motoru olurken Google‘a nazaran oldukça düsük paya sahip olmasına rağmen Bing’den bir üst sıraya yerleşebildi.  AOL, Ask.com ve My Web Search,  Bing’i takiben %2,5, %1,7 ve %1,0′lik paylarla 4., 5., 6. sırayı paylaştılar.

Google’ın dünyadaki payına bakıldığında ABD pazarından da yüksek olduğu görünüyor. Net Applications’in raporuna göre arama motoru Google gectiğimiz yılın aralık ayında dünya pazarının %85,34′ünü elinde tutuyor. Yahoo ve Bing içinse bu oranlar %6,29 ve %3,27 olarak kaydedildi.

nielsen_arama_motorlari_raporu_aralik

Etiketler: , , , , , , ,

comment closed

Copyright © 2009 Gökhan Özkan. All rights reserved.